Fórum FIAT Croma klub

... úlohou tohoto fóra je sjednotit všechny majitele a příznivce vozů FIAT Croma za účelem výměny zkušeností, poskytnutí rad a informací
Právě je pát 19. dub 2024 4:57:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: ned 31. bře 2013 20:15:09 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Jasne tomu rozumim, je to asi jedinna moznost jak jezdit pokud mas problemy s nohama. Rozhodne je to lepsi nez nezodpovedny kamarad mirdy.
U tvojeho auta to neni takovy pruser, prece jen ma jeste nejakou hodnotu ale kdyz to moje se da koupit za 10 tis, tak to vse vysvetluje :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: ned 31. bře 2013 21:56:14 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
mirda píše:
tak to je dobre ja mam znameho a ten to nema jezdi tak ze rukama si zveda a prendava nohy a kdyz chce brzdit tak rukou na tu nohu tlaci a to je nebezbecne ale toto je supr

Nikdo z nas nevi kolik duvodu ma k takove jizde.Asi jich bude dost a riziko si uvedomuje.Nejde vsechny hazet do jednoho pytle podle vyhlasky.Nevite kam a kudy jezdi.Pokud je to prdel sveta a je odkazanej na dva spoje busem tak je to asi jasny.A kdyz jede do mestecka o trech krizovatkach bez semaforu tak bych to neresil.Je to o jeho sikovnosti a na co se citi.
Kdyby me narval do auta,byl bych nucen ho brat jako sobe rovnyho a mel bych vyhodu ze muzu kopat do zadnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pon 01. dub 2013 0:30:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Lidí víte každej invalidní člověk to řeší jak se da. Možná si většina lidí myslí že invalide berou peníze za nic ale opak je pravdou možná jo někteří kdysi byli zařazení jako invalidní člověk i když byli zdraví pár jich takovich znám ale teď řekněme za poslední dva tři roky je to tak zpřísnění že to snad není ani pravda. Příklad jeden za všechny jeden známej přišel kvůli cukrovce o pravou nohu pod kolenem a na úřadě mu řekli že na předání na ruce podle jejich směrnic a § nemá nárok protože by musel přijít případně mít nepohyblivé dva klouby a tudíž když on přišel o nohu pod kolenem na to nemá nárok. Další příklad ze života o schopnosti lidí i když je člověk invalida tak nemusí být hned odepsanej přilbě člověka který se mnou byl ve špitále přišel o pravou nohu pod kolenem a jezdil autem bez předěláni jen měl plyn na lanko a spojku s brzdou přešlapovál levou. Po roce přišel i o levou nohu to jsme se právě potkali ve špitále tak to dostal už nárok na předání na ruce. Ještě k němu byl to ale 72 děda ale kdybyste viděli jak byl čipernej plnej elánu a šikovnej s postele hup do vozíku a trada k vztahu šup do něj a o patro víš za kamarádem. Já mám obě nohy a v te době když jsme byli spolu ve špitále tak já mu tuto šikovnost záviděl pač já byl rád když slezl z postele a došmatlal od postele k oknu nějaký 3 metry. Dneska po bytě jsem schopen zatím chodit bez holí ale musím mít možnost abych se mohl při nejhorším o něco opřít jako svůl židle atd mám oba kyčle v hájí o nervech v nohách ani už nemluvim ty jsou v hájí skoro úplně minimálně o 70% zhoršení necítím ani teplo ani chlad cítím až extrémy. H1N1 (prasečí chřipka) se na mne škaredě podepsala ze zdravího chlapa se stane těžkej invalida který si ani sám neobuje ponožky nezávaže boty když neco spadne na zem tak je téměř nemožné abych si to podal sám.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pon 01. dub 2013 0:55:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Takže se nabízí otázka proč třeba já bych měl mít možnost mít předěláne auto při tomto zdravotním stavu co je u mne. Odpověď zní že horní polovina těla je v pořádku tudíž jsem schopen řídit auto s ručním ovládáním. V mém případě jde o oba kyčle tudíž je vyhlášce a § učiněno za dost a na každé noze jsou kromě kyčli ještě další dva klouby sice by hybnost měli ale bez kyčli svůj účel strátili takže vlastně celkem 6 kloubů je v hájí. Imunita taky v prd... někde někdo za kašle a to chtnu. Já dost často lítal po doktorech a ti mi neradi pisi sanitku pač to stojí moc peněz pojišťovnu tak je pro ně levnější mi nechat předělat auto abych se dopravoval sám. Ale je pravda že se teď podmínky hodně přitvrdili málo lidí to dostane asi tak 1/3 ze všech co o to zažádaly. U nás jezdí relativně dost busu, ale já mám v tom problém a to takový že už ty schody do něj je překážka další je že od baráku k zastávce to mám sice z kopce 14° cesta zpět téměř nemožné abych to plicnamá udejchal a za další toho 0,5km ďesny a nemožný

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pon 01. dub 2013 9:59:56 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Je to des, pojistovny by to meli normalne platit. Proste za to clovek nemuze, kdyz se mu neco podobneho prihodi.
Takze minmalne narok na predelani jednoho auta by mel dotycny dostat.
Ja mel strejdu a ten taky nejak spatne chodil, musel se opirat o nabytek presne jak pises ty. Ale venku jedine berle. Ten ale nejakym zpusobem dostal normalni auto aby ho jeho opatrovnici mohli vozit, asi nemel riicak. (uz nevim jak to presne bylo)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pon 01. dub 2013 11:47:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Jozev*
víš dneska je auto na 10 let a to předěláni taky. Kdybych měl mít možnost si vybrat tak bych bral to co bylo před tím. Řeknu to tak že ze dne na den to otočí. Víš jak jsem byl dlouho ve špitále (8 měsíců - 2 měsíce ARO tam jsem byl celou dobu v umělém spánku 2 měsíce JIP 3 měsíce LDN 1 měsíce RHB) tak jsem měl dost času přemýšlet o životě když to vypadalo že ani na posteli neotočím museli mne otáčet a nakonec to dopadlo tak že mi udělali ve špitále proleženinu na 1 1/2 pěstí široký a až na kostrč hluboký (bylo to v místech kde končí záda a začíná zadek) dlouho se to hojilo. Už podle známého doktora jsem mohl umřít na tu proleženinu (mohla nastat celková sepse otrava) to byl taky důvod proč jsem nemohl sedět pač jsem si na ty proleženině seděl. Na H1N1 ve špitále vedle mne leželo celkem 7 lidí a tu chřipku jsme přežili jen dva 5 lidí to štěstí nemělo. Takže člověk je rád za každou maličkost. Tak přišel po konzultací lékařů a úředníků nápad na to zda bych mohl jezdit autem a po zkouškách různých aut jako byly Octavia 1 BMW 3 e36 a e46 ostatní byli malé a nakonec přišla varianta a náhodná nabídka od známého co dělá u dilera Fiatu. U nás jsem první majitel a v Itálii byl jen jeden majitel který dával autu pravidelný servis. Já zkoušel zjistil že se mi v něm dobře sedí. Tak jak mi to předělály tak jsem si udělal ale 75km kolečko a šlo to jen pomalé. Dva roky jsem stál před tím 15 let jsem jezdil od kola až po kamion přes 500 000 km bez nehody a bez pokut. Teda nepočítám dvě pokuty kdy jsem začal jezdit autem jedna byla za špatne odbočení a druhá za parkování na udání oboje bylo po 200,-kč ale to bylo v prvním roce ježdění.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 17:35:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Ahoj
Tak už mam po týdnu najeto přez 400km s tim ručnim řizenim a jezdi se s tim super. Je to jen o zvyku. Ze začatku jsem měl s toho strach jak mi to půjde a je to snadne :geek:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 17:46:29 
Offline
Mecenáš fóra

Registrován: pát 06. úno 2009 7:44:56
Tak preji dalsi a dalsi km bez nehody a v pohode za volantem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pát 05. dub 2013 18:32:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Jozev* píše:
Tak preji dalsi a dalsi km bez nehody a v pohode za volantem :)

Díky jde to dobře. Na každy km se těšim a dle ostatnich je to lepši a lepši

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2013 19:59:53 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No jo,to nejak pujde.Tak at se ti ridi lip a lip!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: ned 07. dub 2013 10:51:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Manas píše:
No jo,to nejak pujde.Tak at se ti ridi lip a lip!

Ahoj dík. Tak za týden mám zatím 500km ale řekl bych že se začínám blížit k normálu.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: pon 08. dub 2013 20:43:44 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
A mas SZ,tak procti ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2013 17:37:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Manas píše:
A mas SZ,tak procti ;)

Maš SZ jinak už 750km to už jde :lol:

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2013 21:55:41 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
Cetl jsem SZ ;) ,vic dnes nedam.Jezdi jezdi!!Vozit se je fajn vec!Taky me to bavi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: stř 10. dub 2013 17:54:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
:D :lol:
Manas píše:
Cetl jsem SZ ;) ,vic dnes nedam.Jezdi jezdi!!Vozit se je fajn vec!Taky me to bavi.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: stř 10. dub 2013 19:58:43 
Offline
Vrchní provokatér fóra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. úno 2011 21:57:50
Bydliště: Kroměříž
No jo,oni Manas jsou trefeny malo,ale presne.Uz asi tusis,ze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 11:05:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Tak už mam prvni tisicovku letošni za sebou a jde mi to dobře skoro jak za starych času :D jen špeluluji jakej olej mam dat pač v autě je original italie Selenia Racing WR a ten se neda sehnat u nas. Sem se dival u nas na olej od Mercedes Benz 5W/30 nebo 5W/40 dobra cena a Medvědi by nedavaly do motorů nějakej šmejd

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 12:02:21 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
výrobce uvádí do JTD jako alternativu nějaký 5W/30 olej? jestli ne, tak je to zbytečná spekulace

Selenia WR diesel je 5W/40 a je u nás běžně sehnatelný ... zrovna před dvěma týdny jsem ho objednával 4l do sestřenčina Punta :)

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 18:19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2013 18:50:06
Bydliště: Třebíč
Simmy píše:
výrobce uvádí do JTD jako alternativu nějaký 5W/30 olej? jestli ne, tak je to zbytečná spekulace

Selenia WR diesel je 5W/40 a je u nás běžně sehnatelný ... zrovna před dvěma týdny jsem ho objednával 4l do sestřenčina Punta :)

Vyrobce uvadi Selenia WR nebo Selenia turbo diesel ale ja ho nikde neviděl. Od Shellu, Agip, Castroll a podobně toho je dost. Tak si myslim že 5W/30 nebo 5W/40 od nějakyho dobryho vyrobce by mohl bejt dobrej. No nevim necham to na sviho mechanika kterej to bude dělat nenalil by tam něco špatnyho.

_________________
Fiat Croma 2,4 JTD Emotion 147kw
viewtopic.php?f=10&t=1089
http://www.youtube.com/user/Lars1FK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Larsova Croma 2,4 JTD
PříspěvekNapsal: sob 13. dub 2013 18:25:01 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno 2009 3:34:46
Bydliště: Frenštát p.R.
Třeba tady mají za bezkonkurenční cenu www.znackoveoleje.cz ... i v jiných shopech běžně k dostání :)

Jasně, žádný mechanik nikdy nelije do motoru nic špatného ... on vlastně ani v tom 60 nebo 200l sudu nic špatného nekupuje :D jen že málokdy mají vůbec olej pro diesel, ale většinou tam perou prostě klasické oleje

_________________
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz